PARTNERZY I ADRESACI PROGRAMU / STREFA DYSTRYBUTORA
PARTNERZY I ADRESACI PROGRAMU

Szanowni Państwo,

 

Najbliższe lata przyniosą wiele zmian na rynku budowlanym. Znacznie większe konsekwencje dla rynku, niż zniesienie obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę dla części obiektów, będzie miała drobna z pozoru, wprowadzona od stycznia 2015 roku, nowelizacja przedłużająca okres rękojmi udzielanych klientom firm deweloperskich z dotychczasowych 3 do 5 lat.

                      

Zmiany na rynku deweloperskim będą mieć  konsekwencję dla inwestycji realizowanych przez inwestorów indywidualnych, zwłaszcza tych, kredytowanych przez banki. Wymóg 5 letniej rękojmi będzie przez nich coraz częściej stawiany wykonawcom, co w perspektywie ograniczy inwestorom wybór do firm legalnie działających na rynku, wystawiających faktury. To nie jest perspektywa 5-10 lat, ale najbliższych 2-3. Warto więc przygotować się na zmiany.

Pierwszą z nich będzie oczekiwanie od dystrybutora i wykonawcy autoryzacji przez producenta. W najlepszej sytuacji znajdą się ci dystrybutorzy, którzy wyszkolili zaopatrywanych przez siebie wykonawców i zadbali o ich autoryzację przez współpracujących producentów. Przyszły Klient będzie, w porozumieniu z kierownikiem budowy, wybierał coraz częściej nie tylko materiał, ale też wykonawcę, który da gwarancję jego odpowiedniej aplikacji i ograniczy ryzyko odrzucenia ewentualnych reklamacji  materiału przez producenta i dystrybutora.

Drugą będzie wzrost znaczenia autoryzowanych dystrybutorów materiałów budowlanych, zaopatrujących autoryzowanych wykonawców wybranego Producenta. To oni, w odróżnieniu od anonimowych firm sprzedających w internecie, będą najważniejszym ogniwem między producentem i wykonawcą. Zadbają nie tylko o właściwą jakość oferowanego towaru, ale również, w przypadku reklamacji, zapewnią jej szybkie rozpatrzenie i załatwienie - satysfakcjonujące inwestora i wykonawcę.

 

W ramach PROGRAMU DOBREBUDOWANIE.PL staramy się te zmiany nie tylko sygnalizować,ale też pomagać naszym Partnerom dostosować się do nich szybko i skutecznie.

 

Artur Krochmal

Dokumenty do pobrania
© 2018 DoBud.pl : Wszystkie prawa zastrzeżone